Kronika Jaskini Behemota

Obelisk Chwały

 • Czarodziejka Ann

  Czarodziejka Ann jest znana powszechnie z wielu swoich niezwykłych talentów. Znakomita partnerka do dyskusji i zabawy, uzdolniona plastycznie a także znawczyni świata "Przebudzenia bogów".

 • Imperator Behemoth

  Nie sposób wymienić zasług Behemotha dla Jaskini, albowiem cała Jaskinia jest zasługą jego. Będąc zarazem ojcem, jak i matką Imperium, Behemoth zasłużył na wieczną chwałę i część ze strony swych poddanych, których zawsze traktował jak najbliższych przyjaciół. Niechże tedy ten krótki wpis na Obelisku Chwały, będzie podziękowaniami za dom nasz wspólny, jaskiniowy, za lata pracy w pocie czoła i ciągłego zainteresowania Jaskinią.

 • Kanclerz Grenadier

  Zasług dla Jaskini Grenadier ma co niemiara, bo będąc jaskiniowym kanclerzem, zajmował się wieloma rzeczami. Zliczyć ich się nie da bowiem niektóre małe, lecz ważne zadania Grenadiera zaginęły na kartach historii. Sam zaś Kanclerz milczy, gdy pyta się go o wspomnienia. To, co udało się z historii wyciągnąć, umieszczamy na Obelisku.

 • Guinea

  Kimże jest ten jegomość tajemniczy? Niektórzy powiadają, że to elf, a inni, że łasica, albo raczej łasic i to nie byle jaki, bo dwugłowy. Niebezpieczny posiadacz grabi i szalonego poczucia humoru od dawna straszył osadników swoim ekskretymentem. Jednak zasługi dla Osady i Imperium niezrównane.

 • Dżinn ixcesal

  ixcesal to szczególnie zasłużona postać dla Imperium. Kojarzony jest przede wszystkim jako tytularny i praktyczny Marszałek Starego Forum. Przez prawie trzy lata pełnił funkcję administratora technicznego Jaskini.

 • Hetman jOjO

  Hetman jOjO jest jedną z najważniejszych osób w społeczności jaskiniowej. Swego czasu sprawował władzę w zastępstwie Jego Wysokości Imperatora Behemotha. Wiele dobrego dla Jaskini Khuzd ten uczynił, tedy cześć i chwała mu się należy. Wznieśmy zatem toast za Hetmana!

 • Strażnik słów Moandor

  Strażnik Słów - taki tytuł otrzymał Moandor jako osoba najdłużej pełniąca funkcję Grododzierżcy. Jego historia jako najpierw mieszkańca Imperium a obecnie zasłużonego Geronta rozpoczęła się 24. Księżyca Wiecznych Pożegnań V A.C.C. Od tamtego czasu zdarzyło się za jego sprawą bardzo wiele...

 • Gromowładny Ra-V

  Gromowładny to niewątpliwie jedna z postaci, której zasługi dla Imperium są niepodważalne. Kojarzony jest przede wszystkim jako ojciec Heroeslandu i koordynator prac nad dawnym jaskiniowym działem Wake of Gods. Jednak ślad swojej pracy i oddania Jaskini pozostawił także gdzie indziej... A imię jego Ra-V. Sława, sława, sława!

 • Sandro

  Któż by nie znał lisza zwanego Sandrem. Postać to wielce szanowana w Jaskini. Zasłużony jak mało kto. Swym talentem pisarskim skutecznie wypełniał wolny czas jaskiniowców dostarczając rękopisy do Misternych. A przyznać trzeba, że rękopisy to nie byle jakie były. Wysoko oceniane przez społeczność osadową.

 • Geomanta Ururam Tururam

  Eksperymentujący czarodziej, Wędrowiec dominiów. O kogóż chodzi? Oczywiście o naszego imperialnego Geomantę- Ururama Tururama. Postać, która zawsze była znakomicie zorientowana w scenie bohaterów magii i miecza. Jeden z naczelnych heroldów Jaskini. Jednak to tylko niektóre z rozmaitych przez niego pełnionych funkcji i wykonywanych obowiązków ku chwale Imperium.

 • Bard WWalker

  Hołd niezwykle trudno wielkiemu trubadurowi oddać, nie dorównując mu piórem i rozumem zdolnym do rymów składania. Rozpisywać się zatem nie będę, mimo iż zasługi wielkie WWalker ma dla Jaskini. Niechże ta krótka biografia czasy dawne, świetności Osady przypomina i postać Barda, który dla Osady czas swój cenny poświęcił.