Kronika Jaskini Behemota

Nowiny

Bojownicy o klimat!

27.12.2014, Komentarzy: 1, autor Silveres

Choć okres świąteczny oficjalnie kończy się szóstego dnia Księżyca Nowej Nadziei, to - z racji przeminięcia świąt właściwych - już dziesięć dni wcześniej odbyła się pierwsza w historii gala uhonorowania bojowników o klimat. Piętnastu dumnie wyprężonych Jaskiniowców stało w szeregu na podium herolda, gdy ten przypinał do ich piersi ordery. Choć każdy z nich usłyszał standardową formułkę, to i tak tego dnia mieli powód, by czuć się wyróżnionymi:
- W imieniu JIM Behemotha, w zamian za uhonorowanie wiekowej tradycji, nadaję Ci ten oto order Bojownika o Klimat. Noś go z dumą, Jaskiniowcu!

http://bankfotek.pl/image/1834903.jpeg

czytaj więcej

"Spóźniona Wigilia"

22.12.2014, Komentarzy: 1, autor Silveres

Silveres rozsiadł się wygodnie w opuszczonym obecnie budynku Kroniki Imperialnej. Choć wcale Kronikarzem nie był, to bardzo się postarał, by zdobyć klucz do tego miejsca. W końcu chwilowy brak Kronikarza nie mógł sparaliżować całej tej instytucji, prawda?
Po chwili przebijania się przez wszelkiej maści szpargały i krótkiej, acz heroicznej walce z kurzem, elf odnalazł pióro wraz z kałamarzem. Z odrobiną lęku w sercu zdecydował się również otworzyć szufladę, by wyjąć pergamin. Musiało upłynąć jeszcze kilka minut, nim udało mu się zebrać myśli na tyle, by zacząć pisać...

czytaj więcej

Archiwum